| TCP Dinamik Hızlandırıcı Çözümler Hız Testi

NASIL ÇALIŞIYOR?

TCP LEAD Hız Testi, İnternet TCP Trafiğinde defacto standart olan TCP CUBIC ile günümüz teknolojileri ile geliştirdiğimiz TCP LEAD'in yarattığı performans farkını gözlemlemek için temel bir deneyim sunmaktadır.
• Test verisi indirme amaçlı bağlanacağınız sunucular, ikili gruplar halinde farklı veri merkezlerinde bulunmaktadır ve kapasiteleri, ağ bağlantı kotaları, vb denktir. Arayüzden coğrafi konum seçtiğiniz zaman aynı fiziksel ağ üzerinde tamamen eşdeğer iki sunucu ile karşılaşacaksınız. Eşdeğer koşullardaki bu iki sunucuda TCP CUBIC ve TCP LEAD kurulumu önceden yapılmıştır.
• Karşılaştırmanın adil koşullarda yapılması için bu dosyaların herhangi bir ağ aygıtında ön bellekte (cache) durmaması, İnternet servis sağlayıcınızın bu dosyaları sıkıştırarak aktarmaya çalışmaması gerekmektedir. Tayf Teknoloji bu konuda önlem olarak yollanan dosyaların içeriğini rastgele veri olarak belirlemiştir. Testi ikinci defa uygulamak isterseniz tamamen farklı bir dosya içeriği indirilecektir.
Video dosyalarını içeren aynı testin ardışık yapılması, tarayıcı ön belleği yanı sıra servis sağlayıcı ön belleğini de devreye alabileceği için yanıltıcı sonuçlar (örneğin indirmenin bir anda bitmesi, hiç başlamamış gözükmesi) doğurabilir. Bu nedenle video dosyası içeren testin sadece bir kez yapılması doğru olacaktır.
• Test sürerken grafik arayüzde indirme hızındaki değişikliği gözlemleyeceksiniz. Bu grafik görsel olarak rahatsız edici olmaması nedeni ile yumuşatılmış bir grafiktir. Normalde hız değişiklikleri çok daha sık ve daha büyük mertebede olmaktadır. Ancak yumuşatılmış grafik, indirme tamponu kullanan herhangi bir uygulama yazılımı için gözlenen etkin hız değeri için yeterli bir gösterge olacaktır.
• Test bittiği zaman test sonuçlarını PDF olarak indirebilirsiniz.
Önemli Not: İnternet Servis Sağlayıcınız ile olan sözleşmeniz gereği “adil kota” veya “misafir ağlarında hız kısıtlaması” benzeri ağ yönetimi uygulamaları nedeni ile bağlantı hızınız önemli ölçüde azaltılmış ise, TCP LEAD bu amaçla yapılan uygulamanın çevresinden dolanmaz. Bu nedenle eğer hızınız azaltılmış ise TCP LEAD ile de bağlantı hızınız düşük olacaktır.
TCP LEAD'i test ettiğiniz için teşekkür ederiz.

TAYF Teknoloji